Зараз IT-індустрія дуже змінюється і страждає від нинішньої ситуації.
Ми опитали 20+ людей з України і отримали результати по компаніях у кого які проблеми. Відповіді були отримані від абсолютно різних по розміру компаній. Від меньше 10 і до більше 1000.

statistics_1

Як же карантин вплинув на працездатність компаній? У 66,7% в реаліях карантину проблем з віддаленою роботою немає. Але є і компанії, у яких падає продуктивність - 13,3% і є великі проблеми з організацією, мотивацією і т.п. - 20%. 

statistics_2

З проектами діла, в середньому, у компаніях йдуть по-різному. У 26,7% ніяких змін не було, у 40% кількість проектів зменшилось на 10-40%. У 33,4% кількість проектів збільшилось. 

statistics_3

Що ж відбувається з ринком праці? У 60% після карантину в роботі не з'явилось ніяких змін. Але у 40% або відмінили повищення, або урізали бонуси, але є й такі, які зовсім залишились без проекту чи роботи. 

statistics_4

Зі скороченням штату справи так само йдуть не дуже добре. Хоча 60% работодавців в ІТ-компаніях не планують звільняти робітників, але 40% все ж планують скоротити штат компанії, що досить невтішно. 

statistics_5

Загалом, не дивлячись на ситуацію, настрій в компаніях не поганий, у половини компаній паніки немає, все стабільно, а у другої присутня невелика напружена атмосфера, але працівники тримаються.

statistics_6

У цілому не вся індустрія відчула початок кризи, деякі компанії навіть зростаюсть, та далеко не всі роблять різкі кроки до зменшення наслідків падіння економіки. Але приблизно 50% відчули скороченя ринку і занепад. Частині ІТ-компаній пощастило опинитися в затребуваних галузях (телемедицина, доставка) - у них зберігається обіг і іноді є зростання. Компаніям, пов'язаним з подорожами і пересуванням, не пощастило і там більш жорсткі скорочення.
Але головне в таких ситуаціях зберігати спокій і не розводити паніку. Бережіть себе і близьких, будьте здорові!

 

HR Department

Get in touch

Зв'язатися з нами

Харків, Україна

61023

вул. Трінклера, 9

+38 (050) 908-31-07

info@a5.ua

Frankfurt am Main, Germany

60354

Eckenheimer Schulstraße, 20

+38 (098) 630-49-85

info@a5.ua